Antalya Kürtaj

Eylül 26, 2022 by Yorum yapılmamış

İşlemin gerçekleşmesi bağırsakin bir parça bileğil birden bir küme hekimin tasdikı gerekir ve keyif oturmuş raporuna ister duyulur. Hamilelik süresince takibi meydana getirilen bebeğin sakatlık ya da kalp ritimlerinin olmadığı kesinleştiği kadar durumlarda terapotik kazıma (otama amaçlı) uygulanır. İşleme geçilmeden önce USG ile hamilelik durumunun ve rahim (uterus) dışındaki iskân durumu gözlenir. Kürtaj teamüllemi esnasında Umumi anestezi ya da Yerel anestezi uygulanır. Can Umumi anesteziye allıkınacak ise iş öncesi 4 zaman kadar oral gururı durdurulur.

Hastanın uygulanan ilk kazımaı ise ya da önceden binalmış sezaryen ile doğumu varsa Umumi anestezi ile kazıma binalır. Tenha kişinin eskiden yaptırmış olduğu kürtajları varsa ya da uygun mevlit eylemi gerçekleştirilmiş ise Yerel anestezi binalabilir. Yerel anestezi Anestezi uzmanları tarafından serviks bölgesi özel darular ile uyuşturulur. Umumi anestezi ise İntra Venöz (ıv) sefer ile ilaç uygulanarak Anestezi uzamanı tarafından binalır. İşlem öncesinde Jinekolojik Kontrol ve rahim (uterus) binası bileğerlendirilmelidir. İşlem 5 ila 15 dakika kadar sürer. Yerel anestezi ile 15 dakika kadar, Umumi anestezi ile 30 dakika kadar sonrasında nefer ev kucakına gönderilebilir. Analjezik (ağrı kesici), antibiyotik, Kanamayı azaltmak amaçlı Hekim tarafından darular önerilir. Önerilere uyulması istenir. Bir hafta sonrasında nefer Muayene amaçlı yeniden gelmelidir.

İstenmeyen gebelikler (hamilelik) sonlandırılmak istendiğinde kazımaın son tane zamanı bakımından kanuni olduğu ülkelerde farklı sınırlar vardır. Bu duruma kanuni boşaltma ya da kazıma denilmektedir. Yasalar ile dayalı bu iş sadece bayan mevlit uzmanlarının yetkisi altındadır. İşlem hekim ve pestil ortada mahfi kalmaktadır. Gebede kritik bir maraz bulunan ise ve yüklü kalma durumu nefer bağırsakin riziko oluşturuyor ise ya da hamilelik süresince zararlı olan boydak kendisinin kullanmakta zorunlu kılındığı darular var ise kişiye terapotik kazıma (otama amaçlı kazıma) uygulanır.

https://www.kurtajklinigiantalya.com/

Antalya Kürtaj

Antalya Kürtaj Fiyatları

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir