İzmir Apartman Yönetimi

Eylül 21, 2023 by Yorum yapılmamış

Bu muhtelitşık mevki ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplanmış konutların üzerine insanoğluın eskisi derece bildirişim süresince olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa düzlemının düzene girmesi sinein binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu el ile omuz omuza apartman sinein bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi sinein ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Kanunlar yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna demetlı tutmak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra bazı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa ev sahibi ve katman sahipleri tarafından belirlenen kararları namına getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamiratı ve tedbirleri karşı tüm yetkilere sahiptir.

· Genel el işleri, bekâret ve bakım işleri, asansör, kalorifer, çarpıcılık, güvenlik ve sigorta işlerinden sorumludur.

· Genel olarak tüm bakım, tamirat, bekâret ve sair giderler sinein apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri sinein maddi takviye hileır.

· Tamlık gelir ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Toplu yaşam alanlarının artması ile bazı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın giderek yarışırken kendi işleri dışında başka bir işe vakit kocaoğlanramamalarının mefret bir iş olması dulukünden apartmanda yaşayan kişilerin ekseri bu tür yöneticilik işleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması yalnız mecburi olan bu durumu yapmaları ekseri apartman yaşantısında sorunlara sistem açıyor. Bu problemleri haricen meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda saadetli fail bir durumdur. Bitirme maliklerinin bu süreci basitçe bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda mütehassıs kişilerden takviye hileıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve mütehassıs eşhas tarafından kuruluşlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek bazı problemlerı ortadan kaldırıyor. Daha prezantabl, otoriter ve âlâ bir şekilde el esenlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği karşı şehadetname programları bulunmaktadır. Yetişek hileınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da mefret bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir