Official

Nisan 5, 2023 by Yorum yapılmamış

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir söz olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “hizmet” yahut “iş” manaına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet emeklerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek sinein kullanılmaya başlangıçlandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli emeklerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda mevcut herhangi bir kişelleme tarif etmek sinein kullanılmaya başlangıçlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda mevcut kişgelecek yahut kurumları tarif etmek sinein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, söz resmi yahut yetkili bir konumda mevcut herhangi bir kişelleme tarif etmek sinein kullanılmaya başlangıçlamıştır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir