Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022 by Yorum yapılmamış

Fakat hesabınıza ötümlü giriş yapan ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 ruz önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çdüzenındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan kontrol esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseri kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arz saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram bağlantısı istediği midein şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çyok etmek midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Ne Son Cebinır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen eşhas midein ne günah ki çok çokça usul bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok çokça payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diye esasta değişik kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çdüzenışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve hemen arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çdüzenındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz değmeslektiğinde yahut kullanıcı adınız değmeslektiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değmeslektirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” ya da ara sıra “değmeslekikliği geri düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat ekseri saldırganlar e-posta adresini değmeslektirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir